100 ATKURTAI LIETUVAI

 

Vasario 15 dieną Kauno įgulos karininkų ramovėje minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Nuo istorinio pastato - J. Tūbelio vilos, papuoštos tautine juosta, spalvinga mokinukų eisena nusidriekė Kauko alėjos link. Po to, linksmai mojuodama trispalvėmis vėliavėlėmis, patraukė per Laisvės alėją į karininkų ramovę. Fotosesijai trumpai stabtelėjusi ant ramovės laiptų, eisena sugužėjo į Didžiąją salę. Iškilminga salės aplinka visus nuteikė itin šventiškai, net jauniausi KDG bendruomenės nariai susikaupę stebėjo nepaprastą renginį. 

 

Pirmoji dalis - spektaklis, papasakojęs svarbiausius Lietuvos valstybės istorinius įvykius. Aktoriai, pasipuošę senoviniais kostiumais, atkūrė dramatiškus praėjusių laikų momentus, kai buvo sprendžiami Tėvynės laisvės, nepriklausomybės, išlikimo klausimai. Mokinių lūpomis kalbėjo Vytautas Didysis, Jogaila, karalius Mindaugas, jo žmona Morta, Žygimantas Augustas ir Barbora Radvilaitė, Vincas Kudirka, Jonas Basanavičius, Maironis, Lietuvos partizanai ir profesorius Liudas Mažylis. Šį spektaklį - istorinę kompoziciją pastatė istorijos mokytojai Saulius Mikuckis, Elada Mikuckienė, dailės mokytoja Daiva Šlajienė. Vaidino 8-11 kl. mokiniai.

 

Antroji dalis - muzikinė, joje girdėjome ir senąsias melodijas, skambėjusias didžiūnų rūmuose, ir partizanų dainas, kartu giedojome Maironio tautinę giesmę "Lietuva brangi". Šią muzikinę kompoziciją su 7-11 kl. mokiniais parengė muzikos mokytoja Birutė Nemčinskienė.

 

 

Šventinis renginys tęsėsi trečiajame aukšte, kuriame atidarėme moksleivių darbų parodą, skirtą atkurtos Lietuvos 100-mečiui. Ji vyks iki 2018 m. kovo 11 d.

 

 

 

Švęsti Lietuvos atkūrimo šimtmetį mūsų ketvirtokus pakvietė Dambrauskų šeima, įsikūrusi jaukiuose namuose, sklidinuose Kauno ir Lietuvos istorijos. 

 

 

Medinį namuką tarpukariu įsigijo ir jame dirbo žymus Kauno gydytojas Vladas Kairiūkštis. Iki gilios senatvės gyveno disidentas, vėliau tapęs Kauno garbės piliečiu, Liudas Dambrauskas. Čia grįžęs iš Gulago lagerių ne kartą lankėsi prezidentas Aleksandras Stulginskis, vėliau, jau nepriklausomybės laikotarpiu, lankėsi daugybė nūdienos žinomų politikų ir kultūros veikėjų.

Dabar namą saugo ir jį toliau puoselėja V.Kairiūkščio anūko, L.Dambrausko sūnaus, žinomo Kauno advokato Sauliaus Dambrausko šeima.

Mokinukams ir jų mokytojoms teko reta galimybė vartyti ir skaityti ranka perrašytas knygas, pasigrožėti istorinėmis nuotraukomis, klausytis prisiminimų.

Namų šeimininkai su svečiais įsiamžino prie itin brangios šeimos relikvijos – šimtametės trispalvės vėliavos. 

J.Tūbelio atminimo pagerbimas

 

Pagerbdami Juozo Tūbelio atminimą mūsų gimnazijos I ir III gimn. klasių mokiniai 2017 m. spalio 30 d. sutvarkė šio žymaus tarpukario Lietuvos politikos ir visuiomenės veikėjo kapą Kauno Panemunės kapinėse. Greta ministro pirmininko palaidota ir vienintelė jo dukra Marija Rima Tūbelytė-Kuhlmann, gyvenusi ir mirusi JAV. Ši išeivijos menininkė (tapytoja bei rašytoja) ne kartą lankėsi mūsų gimnazijoje, dalijosi atsiminimais apie savo tėvą, vaikystės ir jaunystės metus Kaune. 

 

 

  

Dėkojame mokiniams ir  auklėtojoms - Palmirai Auglienei bei Linai Šadbaraitei 

PRADINUKŲ RENGINIAI

Renginys, skirtas Latvijos nepriklausomybės dienai paminėti

 

  

  

 

VDU Daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre 2017 m. lapkričio 15 d. paminėta Latvijos nepriklausomybės diena. Nuotaikingame renginyje kartu su VDU Letonikos centru, studentėmis iš Latvijos, Kauno latviais dalyvavę mūsų gimnazijos ketvirtokai bei jų mokytojos centro galerijoje (V. Putvinskio g. 23) atidarė parodą „Sakmė istoriją seka“.

Parodoje pristatomos latviškų sakmių ir legendų, užrašytų Lietuvos ir Latvijos pasienyje, iliustracijos ir tų sakmių vertimai į anglų kalbą. Vaikų piešiniuose atgimsta skraidantys ežerai, iš devynių pasaulio pusių į Latviją suteka Lietuvos karaliaus Mindaugo marčių ašaros, savo paslaptis atveria piliakalniai. Sakmių tekstų kelionė iš latvių kalbos į lietuvių ir anglų kalbas skatina pajusti baltų kalbų bendrystę bei išmokti apie savo kultūrą papasakoti kitiems.

Paroda yra VDU Letonikos centro ir Kauno dailės gimnazijos 4 klasės mokinių bei mokytojų bendro projekto „Mes ir mūsų broliai latviai“ dalis. Projekto tikslas – susipažinti su latvių kalba ir jos ypatybėmis, latvių dainuojamąja ir pasakojamąja tautosaka, tradicine bei šiuolaikine kultūra, papročiais. 

Parodą parengė: dailės mokytoja Virginija Katkevičiūtė, pradinių klasių mokytoja Violeta Šniokienė ir anglų kalbos mokytoja Aurika Sirvidienė.

 

 

____________________________________________________________________________________

2017 m. rugsėjo 4 dieną 1-4 klasių mokiniai įnaujus mokslo metus pradėjo bendru kūrybiniu darbu  "Vien tik mėlyna akyse, žemėj, ore ir danguj"

 

 

  

   

ATVIRŲ DURŲ DIENA

E-dienynas

Prisijungimas prie gimnazijos e-dienyno

 

 

Jei nepavyksta prisijungti, skambinti:
Gimnazijos sekretorės tel. 8 684 20526
Mano dienynas pagalbos tel. 8 5 210 1441

E-KDG

Gimnazijos virtuali mokymų aplinka

Pamokų laikas

1 8.25 - 9.10
2 9.20 - 10.05
3 10.15 - 11.00
Ilgoji pertrauka 11.00 - 11.35
4 11.35 - 12.20
5 12.30 - 13.15
6 13.25 - 14.10
Ilgoji pertrauka 14.10 - 14.25
7 14.25 - 15.10
8 15.20 - 16.05
9 16.15 - 17.00
10 17.10 - 17.55

Pamokų tvarkaraštis